Třicátník z kanceláře platí za životní pojištění v průměru 1323 Kč
Průměrná cena životního pojištění třicátníka pracujícího v kanceláři vychází v prvním letošním pololetí na 1323 korun měsíčně. U třicetiletého člověka, který má rizikovější manuální zaměstnání, to je 1704 korun měsíčně. Vyplývá to z indexu životního pojištění, který nyní začala sledovat poradenská společnost Partners.
Většina Čechů zakládá kolem 30 let rodinu, proto si v této době nejčastěji domlouvají životní pojištění. Partners index životního pojištění ukazuje i průměrné ceny pro dvacátníky a čtyřicátníky. Dvacátníkům, kteří obvykle nemívají zdravotní potíže, vychází index levněji. Za první pololetí činil pro kancelářské profese 1018 Kč, pro rizikovější manuální 1317 Kč měsíčně.
U čtyřicátníků v případě nerizikových profesí byl index 2014 korun měsíčně, pro rizikové práce dosáhl 2471 korun za měsíc.
„Nyní lidé nejčastěji řeší kvalitní životní pojištění okolo 30 let věku, kdy zakládají rodinu. Na kvalitní pojistku by měl ale myslet i mladší člověk, protože jeho pojistka vychází podstatně levněji. Mladí lidé mívají méně zdravotních komplikací,” uvedl analytik Partners Pavel Krejčík.
V první polovině letošního roku, za které jsou indexy počítány, Češi nejčastěji řešili otázku, zda je jejich pojištění kryje i před zdravotními problémy souvisejícími s koronavirem. „Pouze jedna pojišťovna má výluku na epidemie a pandemii, většina koronavirus ve výlukách nemá. Málokterá pojišťovna by ale vyplatila peníze v situaci, kdy by klient zůstal kvůli koronaviru doma, ale nemocný by nebyl,” upozornil Krejčík.
Partners index životního pojištění sleduje vývoj ceny životního pojištění v čase na průměrné smlouvě pro tři věkové kategorie klientů a dvě vybraná povolání. Modelové příklady jsou spočítány podle jedenácti hlavních produktů životního pojištění trhu. Výsledná čísla jsou dána aritmetickým průměrem těchto hodnot. V modelacích není zohledněna žádná riziková sportovní činnost, klient je tak nekuřák se zdravým životním stylem. Smlouvy jsou nastaveny do 65 let věku.
Zdroj: ČTK